Víno

KVALITNÍ VÍNA Z MORAVY I CELÉHO SVĚTA

Nabízíme špičková vína z Evropy ( Česká republika, Slovensko, Itálie, Rakousko), Austrálie, Jížní i Severní Ameriky ( Chile, Mexiko, USA), Afriky (JAR).

Nabízíme velký výběr italských vín, tedy sázíme na rozmanitost a originalitu. Specializujeme především na autochtonní odrůdy, tedy původní odrůdy révy vinné, které se dodnes pěstují v místech kde vznikaly a nenajdete je v jiných vinařských regionech Itálie a stejně tak jinde na světě.

 

Naše nabídka vín obsahuje i komplexní produkci od pečlivě vybraných moravských vinařů.

  • VINAŘSTVÍ NA SOUTOKU
  • VINAŘSTVÍ ŠPALEK
  • VINAŘSTVÍ PETR BÍZA
  • VINAŘSTVÍ ARTE VINI
  • VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁN MAŇÁK
  • VINAŘSTVÍ KOSÍK

Bílé víno - vyrobeno z bílých, růžových, červených, nebo modrých hroznů révy vinné. Při jeho výrobě se rmut (narušené slupky hroznů) ihned lisuje a získává se čistý mošt ke kvašení. Pevné zbytky po lisování se nazývají matoliny. Bílým vínům vyrobeným z červených nebo modrých hroznů se říká klaret.

Růžové víno (rosé) - vyrobeno z modrých hroznů bez nakvášení, u stolních vín šumivých a perlivých vín i ze směsi bílého a červeného vína.

Červené víno -  vyrobené pouze z modrých hroznů (protože červené barvivo se nachází pouze v těchto odrůdách), a to nakvášením nebo jejich tepelným zpracováním. Při jeho výrobě se rmut nechá několik dní kvasit. Slupky tak zůstávají v kontaktu s kvasící šťávou. Kvašení probíhá delší dobu a za vyšší teploty než u bílého vína. V červeném vínu jsou tak ve vyšší míře třísloviny a také resveratrol (ze slupek i z jadérek), který se vyskytuje i v bílém víně. Dva decilitry červeného vína obsahují přibližně 600 mikrogramů resveratrolu.

mapa

Mapa konzumace vína na světě. Čím tmavší barva, tím větší spotřeba vína.

 

NEJLEPŠÍ ITALSKÁ VÍNA Z NAŠÍ NABÍDKY

 

 OBRÁZEK  OBLAST  VINAŘSTVÍ POPIS 
 pignacoluse jermann  FRIULI  JERMANN

PIGNACOLUSSE IGT

JPignacolusse je jedinečné víno ze staré místní odrůdy Pignolo.

Barva pálené cihly. Aroma je výrazné s tóny švestek, kakaa, čokolády, fava, kůže, kávy a koření. Velice silné extraktivní s vynikající struktůrou. Bohaté na třísloviny, tělnaté, korpulentní.

 Blauburgunder DIGNUS  TRENTINO  RITTERHOF

BLAUBURGUNDER DIGNUS IGT

Červené víno odrůdy Pinot noir, tedy Rulandského modrého z Jižního Tyrolska.Víno jasné barvy s purpurovými odlesky, výrazné a nezaměnitelné, ale jemné aroma.

Amarone Mater DV VENETO DOMINI VENETI

AMARONE CLASSICO ,,MATER,, DOC

Toto Amarone je výsledkem letitých zkušeností všech, jež se na výrobě podílí. Hrozny pocházejí z vinice Jago a jsou selekcí jen toho nejlepšího v daném ročníku. Víno granátově syté barvy, silné vůně připomínající višně, švestky, vanilku a rebarboru. Aroma je až étericky ohromující.

 soave vintage VENETO BERTANI

SOAVE VINTAGE DOC

Bertani je historickým vinařstvím, jehož vznik se datuje v roce 1857. První sběr hroznů (cca 40%) probíhá koncem září. Ty poté fermentují bez slupky při 14°C. Druhá sklizeň probíhá na konci října. Tyto hrozny pak fermentují se slupkami při cca 20°C přibližně 15 dnů. Víno blyštivé žluté barvy s odlesky zlaté. V nose intenzivní, strukturované s florálními tóny a náznakem angreštu, broskve a meruňky.

cadelbosco chardonnay   LOMBARDIA  CA’ DEL BOSCO

 CHARDONNAY DOC

Ruční sběr do přepravek o obsahu max. 17 kilogramů. Hrozny jsou velice úzkostlivě selektovány již při svém sběru.Mošt je ponechán v kontaktu se slupkami 24 hodin, aby byl získán co možná nejvyšší extrakt. Velké bílé víno odrůdy Chardonnay hluboké zlatožluté barvy, vysoce viskózní s intenzivním a bohatým aroma. Chuť je stejně bohatá jako vůně a nabídne nekonečnou paletu vjemů. Intenzivní, oslovující a podmanivé víno, považované za jedno z největších Chardonnay nejen Itálie.

carmenero LOMBARDIA CA’ DEL BOSCO

CARMENERO IGT

Velké sytě rubínové víno s purpurovými odlesky, intenzivní komplexní aroma plné energie s tóny toastu, kompotovaného ovoce, borůvkového džemu, kaštanů a jemného kokosu. Lombardia, sever Itálie. Údolí Sebino, kde je vinikající mikroklima zejména pro odrůdy Pinot a Chardonnay.

 monsordo  PIEMONTE  CERETTO

LANGHE ARNEIS BLANGÉ DOC

Ruční sběr hroznů. Fermentace probíhá za studena. Veškeré zpracování vína při nízkých teplotách jen v nerezových tancích. Ze 40% cryo-macerace hroznů při různých teplotách a různých délkách trvání v závislosti na kondici hroznů. Tato technika pomáhá vytvořit aromatické látky. Víno dozrává v láhvi. Bílé víno jiskrné barvy odrůdy Arneis. Barva je velmi jemná se žlutými odstíny a záblesky zelenkavé. Aroma je lehce minerální a ovocné s nádechem jablek a hrušek.

 barolo big big  PIEMONTE ROCCHE DEI MANZONI

BAROLO BIG ‘D BIG DOCG

Klasická barva granátu až rubínu. Vyzrálé aroma červeného ovoce s tóny koření. V chuti jemné s pevnou tříslovinou a pevnou páteří, tóny čokolády, peckovin a tabáku a nekonečně dlouhou dochutí. Jedinečné víno odrážející charakter místa svého původu.

Brunello Poggio di Sotto Riserva TOSCANA POGGIO DI SOTTO

BRUNELLO DI MONTALCINO RISERVA  DOCG

Klasické a tradiční víno z odrůdy Sangiovese. Několikanásobná přísná selekce hroznů zaručuje vysokou koncentraci i u vína Rosso di Montalcino. Barva je rubínová a zráním přechází do cihlové. Bohaté aroma evokuje nespočet vůní, koření, bobulové ovoce, třešně, višně, cedrové dřevo a kůži. Rosso di Montalcino Poggio di Sotto je často nazýváno jako „mladé Brunello“ pro svou vynikající kvalitu. Vinařství Poggio di Sotto bylo založeno v roce 1989 v jihozápadní části Montalcina, která je považována za jednu z nejkvalitnějších poloh pro pěstování odrůdy Sangiovese.

 umani ronchi pelago  MARCHE UMANI RONCHI

PELAGO IGT

Víno téměř neprůhledné rubínové barvy s odlesky fialové. Ohromující aroma, vysoce intenzivní s tóny koření, kávy, černého pepře, tabáku a plně vyzrálého ovoce s lehkým dotekem sušené trávy a vanilky v závěru. V chuti výrazné plné opojné s nádechem zralého lesního bobulového ovoce, vanilky a minerálů. Vynikající tříslovina je v dokonalé rovnováze s extraktem a plným tělem vína. Dlouhé až nekončící chuti.

 arnaldocaprai sagrantino di montefalco  UMBRIA ARNALDO CAPRAI

SAGRANTINO DI MONTEFALCO DOCG ,,25 ANNI,,

Víno produkované z odrůdy Sagrantino, která představuje nejvyšší kvalitu místních vín. Barva je velmi hluboká, téměř černá s odlesky rubínové, které přecházejí ke granátovým odleskům. Aroma vína je monumentální. Vyzrále tmavé ovoce s tóny koření a vanilky. V chuti pevné s vynikající tříslovinou. Bohaté až nekončící víno s obrovským potenciálem k ležení.

 MATER  LAZIO CASALE DEL GIGLIO

MATER MATUTA IGT

Velice hluboká intenzivní rubínová barva. Aroma vína je komplexní a velmi bohaté s tóny kávových zrnek, fialek, zralých černých třešní, koriandru a skořice. V chuti plné mohutné s jemným a vysoce elegantním taninem. Ten je doprovázen vynikající strukturou a dlouhou dochutí. Velice elegantní a sametové víno, plné, opojné a dlouhotrvající. Skutečný požitek z vína!

OPI montepulciano ABRUZZO FARNESE FANTINI

MONTEPULCIANO D’ ABRUZZO DOC ,,RISERVA OPI,,

Velmi známé a oblíbené víno z odrůdy montepulciano. Temné rubínové barvy s purpurovými odlesky a intensivní vůní po borůvkách a sušeném ovoci. Chuť je plná však jemná se spoustou chuťových vjemů, od tónů ostružin přes ušlechtilé dřevo. Pozvolná dochuť je doprovázena nádechem marcipánu, je vyrovnaná s pevnou páteří. Vzhledem k obsahu alkoholu a tříslovin mistrovsky vyrovnané a harmonické víno.

 F NEGROAMARO  PUGLIA CANTINE SAN MARZANO 

NEGROAMARO ,,F,, IGT

Negroamaro nejvyšší kvality, které se zpracovává jen ze tří malých historických parcel. Barva vína je téměř neprůhledná, hluboká s odlesky antracitu a s lehkými nuancemi fialky. Aroma vína je intenzivní, plné s nádechem zralých černých třešní, povidel, švestkového kompotu, sladkého koření. V ústech je F explozí chutí, je plné, opojné, velmi komplexní s hedvábným průběhem a decentní tříslovinou v závěru. Velmi unikátní víno, které skýtá mnoho kulinářských zážitků.

bianca SICILIA DUCA DI SALAPARUTA

BIANCO DI VALGUARNERA IGT

Ruční sklizeň plně vyzrálých hroznů na konci září. Jemné lisování a pomalá fermentace v dubových sudech Barrique. Víno zraje na kvasnicích v dubových sudech nejméně 8 měsíců. Po lahvování odpočívá 12 měsíců v teplotně kontrolovaných sklepech. Produkce pouhých 30 tis. lahví. Velké tradiční sicilské víno z místní odrůdy Insolia.

 marchese villamarina SARDEGNA SELLA E MOSCA

MARCHESI DI VILLAMARINA DOC

Mnozí nazývají toto víno jako opravdové Super-Tasca víno. Jedná se o vlajkovou loď vinařství a je výsledkem intuice, jež vedla k vysazení vinic s odrůdou Nero d´Avola v Perricone v roce 1954, kultivované jako keříky. To mělo napomoci vytvoření ikonického a důležitého červeného vína, které by se vyrovnalo eleganci a dlouhověkosti vín francouzských. Jedná se o ryzí expresi místa původu, zpracování a osobnosti vinaře.

CENÍK ITALIE NEJ 90    

SEZNAM 90 NEJLEPŠÍCH ITALSKÝCH VÍN Z NAŠÍ NABÍDKY

 

 
 
      

DOPORUČUJEME Z NAŠEHO SORTIMENTU

 

Taló Primitivo di Manduria Taló Primitivo di Manduria
Taló Negroamaro Salento Taló Negroamaro Salento
Taló Malvasia Nera Salento Taló Malvasia Nera Salento
Pumo Primirivo Salento Pumo Primirivo Salento
Pumo Negroamaro Salento Pumo Negroamaro Salento
Pumo Salice Salentino Pumo Salice Salentino
Pumo Rosso Salento Pumo Rosso Salento
Nero d´Avola Nero d´Avola
Cannonau di Sardegna Riserva Cannonau di Sardegna Riserva