Destiláty

Pálenka je ušlechtilá lihovina, která vzniká destilací zkvašeného rmutu, jenž je připraven z rozdrcených plodů nebo jiných částí rostlin. Osobité aroma získává pálenka z ovoce či suroviny, ze kterého byla připravena.

Rum: je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny. Většina producentů rumu se tak nachází v oblastech, kde je rozvinutý cukrovarnický průmysl, jako je například Austrálie, Indie, oblast Karibiku. Existuje několik druhů rumu. Světlý rum ( Bianco ) se často využívá na přípravu míchaných nápojů, zlatý a tmavý rum ( tmavnoucí postupným zráním v sudech ) bývá konzumován samostatně.

Grappa: je pálenka italského původu z vína nebo z matoliny (zbytky po lisování vína: slupky, semínka i třeba větvičky). Obsah alkoholu se zpravidla pohybuje mezi 37,5 - 60 %. Velmi důležitou podmínkou pro vysokou kvalitu grappy je cukernatost hroznů, čím méně tím lépe. Proto ty nejlepší grappy jsou produkovány spíše v severní části Itálie.

Bandita rum 0,7L 40%

Tradiční český tuzemský rum. Původní recepturu tuzemského rumu jsme vylepšili použitím 3 až 5 letých karibských rumů a macerací pravých vanilkových lusků pro dosažení výjimečné chuti.

 

Objem: 0,7 l
bandita rum

Bandita Black rum 0,7L 50%

Bandita Black je tříletý Navy rum o síle 50% alkoholu. Je dochucený tradičním koření latinské Ameriky vanilkou a skořicí. Pro dosažení lahodné chuti jsme v rumu macerovali po dobu 72 hodin čerstvě upraženou kávu, která dává rumu nádherně tmavou barvu.

 

Objem: 0,5L
Bandita Black

Grappa Chardonnay
Bacio delle Musese 40%

Světlá grappa destilovaná z hroznů odrůdy Chardonnay. Jemné hroznové aroma a hladká chuť.

 

Objem: 0,7 L
grappa chardonnay

Grappa Riserva
Bacio delle Muses 40%

Zlatavá grappa se slaměnými odlesky a čistou jiskrou. Na vůni intensivní s jemným nádechem ušlechtilého dřeva a koření. V chuti plná, s bohatou paletou dřevnatých tónů a jemným projevem.

 

Objem: 0,7 L
Grappa riserva bacio

Grappa Gold 40%

Grappa s průzračnou zlatavou barvou ve slaměných odstínech, bohatým a intensivním aroma s tóny ušlechtilého dřeva a vanilky. Díky zrání na dubových sudech působí uhlazeným a elegantním dojmem.

 

Objem: 0,7 L
gold grappa

Grappa stravecchia 43%

Zlatavá grappa v intensivním dřevitým aroma a pozadím tmavého ovoce. Na chuti delikátní s hřejivou a pozvolnou dochutí.

 

Objem: 0,7 L
Monte Sabotino vintage

Grappa Pinot Grigio 40%

Čirá průzračná barva s vlídným květnatým aroma. Na chuti intensivní kulatá s medovými tóny.

 

Objem: 0,7 L
Grappa di Pinot Grigio

Rum Baoruco 21yo 40%

Vrcholné vyjádření umění destilace ušlechtilých lihovin v Dominikánské republice. Vyvážená chuť s dlouhým závěrem.

 

Objem: 0,7 L
Baoruco 21y

Magua Extra 38%

Ron Magua Extra Viejo je příjemně zemitější dominikánský rum destilovaný z melasy. Rum intenzivní zlaté barvy je v chuti zemitější s mírnou nasládlostí třtinového cukru a delším závěrem.

 

Objem: 0,7 L
Magua Extra

Mombacho 12yo 40%

Vhodný pro milovníky drsnějšího stylu. Jeho vůně je jemná, ale intenzivní. Chuť je příjemně sladká a harmonická. Stopy medu, lékořice, karamelu a tabáku.

 

Objem: 0,7 L
            Mombacho

Santos Dumont XO 40%

Jemná chuť s ovocnými tóny. Santos Dumont XO zraje v sudech po sherry a portském víně. Jedná se o speciální limitovanou edici rumu z Brazílie. 

 

Objem: 0,7 L
Santos Dumont

Tabú Premium 40% 

Tabú Premium destilovaný klasicky z melasy místní cukrové třtiny zraje 3 - 4 roky v sudech z amerického dubu. Výsledkem je těžší a sušší rum, ve kterém jde krásně cítit cukrová třtina. Ve vůni se pak jen nesměle objevují další složky jako vanilka, oříšky a skořice. Tohle je prostě láhev hlavně pro ty, kteří mají rádi tradiční rumovou chuť. A skvěle se hodí i do míchaných drinků. 

 

Objem: 0,75 L
              Tabu Premium

Ultimatum Infinitum 12y 40%

Ultimatum Infinitum 12 Rum je jemná směs 8 různých palíren a ne méně než 14 různých stylů rumu z Trinidadu, Barbadosu a Jamajky. Jedná se o svěží rum s tóny vynilky, kávy, švestky, tropického ovoce a lehkou sladkostí.  

 

Objem: 0,7 L
              Ultimatum infinitum

Wild Tiger 40%

Exkluzivní indický rum, který se od všech ostatních odlišuje jak svojí chutí, tak i balením. 

 

Objem: 0,7 L
                Wild tiger

Hustopečská mandlovice 0,5 L 38%

Mandloňové sady v Hustopečích se řadí mezi středoevropský unikát. Mandlovice je vyrobená dle receptury bývalého správce mandloňových sadů Rudolfa Poslušného a jeho auditora Jiřího Teplého.

Složení:

vinný líh |
voda |
vinný mošt |
přírodní hořkomandlové aroma |
 

Objem: 0,5L
mandlovice lahev

Hustopečská kávová mandle 0,5 L 25%

Likér připravený z výběrové pražené kávy spojené s nenapodobitelnou chutí hustopečských mandlí.

Složení:

vinný líh |
voda |
přírodní kávové aroma |
přírodní hořkomandlové aroma |
 

Objem: 0,5L
kavova mandle 05

Hustopečská mandlová višeň 0,5 L 33%

Mandloňové sady v Hustopečích se řadí mezi středoevropský unikát. Mandlovice je vyrobená dle receptury bývalého správce mandloňových sadů Rudolfa Poslušného a jeho auditora Jiřího Teplého.

Složení:

vinný líh |
voda |
vinný mošt |
přírodní hořkomandlové aroma |
 

Objem: 0,5L
višen