Austrálie

První vinohrady byly v Austrálii vysázeny blízko Sydney Harbour Bridge v roce 1788. Dnes vinaři v Austrálii pěstují okolo 130 různých odrůd hroznů a jejich vinohrady pokrývají asi 170 000 hektarů, což je zhruba rozloha 170 000 fotbalových hřišť. Austrálie je čtvrtým největším vývozcem vína na světě. Víno se vyrábí v každém státě, ve více než 60 vinařských oblastech. Nejvíce vinařských oblastí je především v jižních, chladnější částech země. Australské víno se vyrábí především z odrůd Shiraz, Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Merlot, Semillon, Pinot noir, Riesling a Sauvignon blanc.

 

Cabernet Sauvignon RESERVA

BERTON VINEYARDS

Cabernet Sauvignon RESERVA BERTON VINEYARDS má vysokou černou barvu, jeho aroma je velmi výrazné s tóny černého rybízu, ostružin, čerstvého tabáku a sladkého pepře.

Vinařství: BERTON VINEYARD, Austrálie

Zpracovatelské zařízení je v údolí Yenda v srdci oblasti Riverina v Novém Jižním Walesu. Vinohrady jsou lokalizované v High Edenu, subregionu údolí Eden v Jižní Austrálii. Nadmořská výška a chladné počasí vytváří ideální podmínky pro růst kvalitních hroznů především odrůd Shiraz, Cabernet Sauvignon, Sauvignon Blanc a Chardonnay.

Objem: 0,75 l

Obsah alkoholu: 12%

Reserva Cabernet Sauvignon 300x600

Chardonay RESERVA

BERTON VINEYARDS

Chardonnay RESERVA BERTON má výrazné aroma bílých broskví, které vyvažují tóny kořeněného dubu, spolu s toustovými podtóny vanilky a skořice.

Vinařství: BERTON VINEYARD, Austrálie

Údolí Eden díky teplým dnům, chladným nocím, suchému létu a chladné zimě vytváří perfektní podmínky pro pěstování tohoto ušlechtilého Chardonnay. Chardonnay RESERVA BERTON má výrazné aroma bílých broskví, které vyvažují tóny kořeněného dubu, spolu s toustovými podtóny vanilky a skořice. Bohatá chuť vykazuje směs grepů a broskví doplněné o chuť limetek. Konec je velmi dlouhý a perzistentní. Chardonnay RESERVA BERTON je vhodné k bílým masům, mořským plodům, měkkým sýrům.

Objem: 0,75 l

Obsah alkoholu: 12%

Reserva Chardonnay 300x600 1

STOWELLS Colombard Chardonnay

STOWELLS Colombard Chardonnay je víno suché s vůní a chutí tropického ovoce a broskví, v závěru jsou lehké tóny másla a vanilky z dubových sudů, kde víno krátce zrálo.

Vinařství: STOWELLS WINES

Hrozny na bílé víno STOWELLS Colombard Chardonnay byly vypěstovány v jihovýchodní Austrálii. Barva je světle slámová. STOWELLS Colombard Chardonnay je víno suché s vůní a chutí tropického ovoce a broskví, v závěru jsou lehké tóny másla a vanilky z dubových sudů, kde víno krátce zrálo. Může se kombinovat samotné nebo s pokrmy z ryb.

Objem: 0,75 l

Obsah alkoholu: 12%

Stowells Colombard Chardonnay Australie 300x600

Shiraz/Merlot
Rozedale Ridge

Víno Shiraz/Merlot, ROSEDALE RIDGE má intenzivní červenou barvu s fialovými odlesky ve skleničce. Po nalití se uvolňuje vůně zralých bobulí a koření.

Objem: 0,75 l

Obsah alkoholu: 11,2%

Shiraz Merlot Rosedale Ridge II