Moselská vína - kvalita pro skutečné milovníky vína - 6.10.2017

 

Můžete se těšit na vína, která byla v tomto roce oceněna na PRAGUE WINE TROPHY, co je mezinárodní soutěž vín určená pro vína z vinařských regionů z celého světa. 

Jak bezpochyby znáte údolí kolem řeky Mosel je světově proslulý vinařský region. Řeka Mosel se u města Koblenz, stává největším přítokem Rýna. Právě její klikatá pasáž mezi Koblenzem a Trevírem vytváří skvělé přírodní a klimatické podmínky pro růst hroznů špičkové kvality. Krásu této oblasti obdivovali už staří Římané a Keltové, kteří osídlili toto území unikátní svými přírodními skvosty. A právě zde jsou ty nejlepší podmínky pro výsadbu Rieslingu. 

Zdejší typické břidličné půdy dávají Rieslingům snad nejhodnotnější vlastnost vína, totiž mineralitu. Navíc je zde vegetační období minimálně o měsíc delší, tím dává révě čas vyzrát do úžasných vlastností. Často jsou moselské Rieslingy natolik minerální, že mají skoro až slanou chuť. Moselský Riesling je šťavnaté víno s příjemným zbytkovým cukrem a výraznou kyselinkou a tou skvělou mineralitou na pozadí. 

Vína nám představí charismatický Jaroslav Fiala z Plzně, dlouholetý dovozce nejenom německých skvostů do České republiky. 
Rozhodně nepochybuji o tom, že je na co těšit. 

 

 NÁZEV VINAŘSTVÍ  ZB. CUKR   
 WEISBURGUNDER  GEIERSLAY  SUCHÉ  
 RIVANER  TROSSEN  SUCHÉ  
 RIVANER  WOLF  SUCHÉ  
 GRAUBURGUNDER  POKRAC  SUCHÉ  
 RIESLING TROCKEN  GEIERSLAY  SUCHÉ  
 RIESLING SPÄTLESE  TROSSEN  SUCHÉ  CENA PRAGUE WINE TROPHY 2017
 RIESLING KABINETT  GEIERSLAY  POLOSUCHÉ  CENA PRAGUE WINE TROPHY 2017
 RIESLING SCHIEFER  WOLF  POLOSLADKÉ  CENA PRAGUE WINE TROPHY 2017
 RnB  TROSSEN  SUCHÉ  CENA PRAGUE WINE TROPHY 2017